ZSK Stickmaschinen QYGF 1212-400Q-1800 Embroidery machine
EXW Vaste prijs niet inclusief BTW
Bouwjaar
2024
Toestand
Nieuw (volledig functioneel)
Locatie
Helmond Nederland
Borduurder ZSK Stickmaschinen QYGF 1212-400Q-1800 Embroidery machine
more Images
Machinegegevens
Machinetype:
Borduurder
Producent:
ZSK Stickmaschinen
Model:
QYGF 1212-400Q-1800 Embroidery machine
Bouwjaar:
2024
Toestand:
nieuw
Functionaliteit:
volledig functioneel
Prijs & locatie
Locatie:
Helmond, Nederland Nederland
Bellen
Technische details
Totale breedte:
4.100 mm
Totale lengte:
9.300 mm
Tafelbreedte:
1.800 mm
Tafel lengte:
7.200 mm
Aantal rollen:
2
Omschrijving
For Sale: New 12-Head Universal Roll-to-Roll Embroidery Machine (ZSK)
Key Features:
- 12 Heads, 12 Needles Each – with 400 mm head spacing and automatic head selection.
- Cording Capability – equipped with 6x EP1.2 cording devices (mounted on heads 1, 3, 5, 7, 9, 11).
- C-Shaped Machine Body – ensures smooth fabric movement without collision.
- Dual Roll-to-Roll System – supports two materials, with controlled left-to-right pull-through.
- Max. roll Ø 600 mm, weight 60 kg, core Ø 76 mm.
- Upper roll with active drive for controlled tension.
- Lower roll with precision brake system.
Godpfx Anoxcnl Rj Isit
- Edge control system for fabric alignment.
- Adjustable Fabric Width – from 1400 mm up to 1700 mm.
- Clamping & Stretching System – pneumatic aluminium clamping on 4 sides for 2 materials, frame size 1800 mm x 7200 mm.